Az 1848–49-es forradalom és szabadságharc évfordulója alkalmából a Pesti Vigadóban többek közt átadták a Magyar Érdemrend kitüntetéseit, az Érdemes Művész, Kiváló Művész és Babérkoszorú kitüntetéseket, továbbá a Balázs Béla-díjat, az Erkel Ferenc-díjat és a Liszt Ferenc-díjakat. Az MMA Művészetelméleti és Módszertani Kutatóintézet megbízott kutatója és az MMA Művészeti Ösztöndíjprogram alumni ösztöndíjasai közül többen is elismerésben részesültek.
Az állami elismeréseket Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter, Varga-Bajusz Veronika felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkárral és Závogyán Magdolna kultúráért felelős államtitkárral közösen adta át csütörtökön a Pesti Vigadóban.
Magyarország Érdemes Művésze díjban részesült:
BLASKÓ BORBÁLA Harangozó Gyula-díjas táncművész, koreográfus, táncpedagógus, a Magyar Táncművészeti Egyetem egyetemi adjunktusa, az MMA Művészeti Ösztöndíjprogram ösztöndíjas művésze.
A mozgókép területén végzett kiemelkedő alkotótevékenysége és művészi teljesítménye elismeréseként Balázs Béla-díjban részesült többek közt:
KOLLARIK TAMÁS producer, gyártásvezető, filmes szakember, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem egyetemi docense, az MMA Művészetelméleti és Módszertani Kutatóintézet megbízott kutatója.
Kiemelkedő zeneszerzői, zenei rendezői tevékenysége elismeréseként Erkel Ferenc-díjban részesült többek közt:
DRAGONY TÍMEA ILDIKÓ zeneszerző, az MMA Művészeti Ösztöndíjprogram alumni ösztöndíjas művésze
Kiemelkedő zenei előadóművészeti tevékenysége elismeréseként Liszt Ferenc-díjban részesült:
KÁEL NORBERT zongoraművész, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem professzora, a Színház- és Filmművészeti Egyetem docense, a Virtuózok hivatalos zsűritagja, az MMA Művészeti Ösztöndíjprogram alumni ösztöndíjas művésze.
TÓTH-VAJNA GERGELY fortepiano-művész, karmester, a Harmonia Caelestis Barokk Zenekar művészeti vezetője, a londoni Royal College of Music kutatója, az MMA Művészeti Ösztöndíjprogram ösztöndíjas művésze és Tóth-Vajna Zsombor orgona- és csembalóművész, karmester, a Harmonia Caelestis Barokk Zenekar művészeti vezetője, a londoni Royal College of Music kutatója, akik az elismerésben megosztva részesültek.
Kiemelkedő képzőművészeti tevékenysége elismeréseként Munkácsy Mihály-díjban részesült:
POLGÁR BOTOND szobrászművész, a Magyar Képzőművészeti Egyetem Szobrász Tanszékének tanszékvezetője és egyetemi adjunktusa, az MMA Művészeti Ösztöndíjprogram alumni ösztöndíjas művésze.
Szívből gratulálunk kutatónknak és művészeinknek!